تقاضای کشورهای خارجی برای همکاری‌های تخصصی پتروشیمیایی با ایرانتقاضای کشورهای خارجی برای همکاری‌های تخصصی پتروشیمیایی با ایران

شاهمیرزایی گفت: دستاوردهای کسب‌شده در صنعت پتروشیمی ایران به همت و تلاش نیروهای متخصص کشور سبب شده است شاهد تقاضا برای همکاری‌های تخصصی پتروشیمیایی از سوی برخی کشورها باشیم.

به گزارش کیانا انرژی به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مرتضی شاهمیرزایی با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین، با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه صنعت پتروشیمی در کشور وجود دارد، اظهار کرد: هم‌زمان با افزایش ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی ایران در سال‌های آینده و گسترش بازارهای هدف، باید در ایجاد ارزش افزوده بیشتر و تولید محصولات نهایی با همکاری و همگرایی هلدینگ‌ها و شرکت‌های پتروشیمی گام برداریم.

وی ادامه داد: می‌توان همسو با تکمیل زنجیره ارزش، محصولات مختلف پلیمری و شیمیایی را به صنایع تکمیلی تبدیل و با کاهش خام‌فروشی به‌سوی تولید محصولات نهایی و ایجاد ارزش افزوده بیشتر حرکت کرد.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی وجود نیروهای انسانی کارآمد و متخصص در صنعت پتروشیمی را یکی از عوامل اصلی توسعه برشمرد و افزود: فعالیت‌ها و دستاوردهای کسب‌شده در صنعت پتروشیمی ایران به همت و تلاش نیروهای متخصص کشور تحقق یافته و همین موضوع سبب شده است شاهد تقاضا برای همکاری‌های تخصصی پتروشیمیایی از سوی برخی کشورها و تقاضای خرید کالاها، تجهیزات و کاتالیست از شرکت‌های ایرانی باشیم.

شاهمیرزایی با بیان اینکه فعالان خانواده بزرگ صنعت پتروشیمی باید با استفاده از همه توانایی‌ها و دانش خود تلاش کنند اهداف پیش‌بینی‌شده تحقق یابد، گفت: امروز با عزم سازندگان توانمند ایرانی، توسعه صنعت ارزش‌آفرین پتروشیمی از سوی شرکت‌های داخلی انجام می‌شود و می‌توان از دانش و تجربه داخلی به بهترین شکل استفاده کرد.

وی اظهار کرد: باید با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم و استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی، مراکز پژوهشی همچنین توانمندی‌های سازندگان داخلی، برنامه‌های توسعه‌ای در مسیر تکمیل زنجیره ارزش را تحقق بخشید و نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری نیز می‌تواند اثربخش باشد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه با تلاش و پشتکار می‌توان برنامه‌های توسعه‌ای را در مسیر تکمیل زنجیره ارزش تحقق بخشید، اظهار کرد: نقش جوانان برای توسعه این صنعت ارزش‌آفرین اهمیت خاصی دارد.منبع : مهر نیوز

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی کیانا انرژی آماده پاسخگویی به شما می باشد. لطفا پیام خود را بنویسید و بر روی دکمه ارسال کلیلک کنید.
👋 پشتیبانی آنلاین از طریق واتساپ.