جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی باحمایت از شرکت‌های دانش بنیانتکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی باحمایت از شرکت‌های دانش بنیان

دبیر ستاد فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی یکی از اولویت‌های اصلی کشور را جلوگیری از خام فروشی مواد اولیه و تبدیل آنها به محصولات با ارزش افزوده بالاتر دانست.

به گزارش کیانا انرژی به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، مصطفی میلانی با اشاره به ظرفیت بالای کشور در تولید محصولاتی نظیر متانول گفت: علیرغم اینکه ایران یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان متانول در دنیاست، اما متأسفانه سهم قابل توجهی از این ماده به صورت خام صادر می‌شود در حالی که با تکمیل زنجیره ارزش و تولید محصولات نهایی، می‌توان ارزش افزوده بسیار بالاتری کسب کرد.

وی ادامه داد: ستاد مواد با حمایت‌های فنی و مالی از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور به دنبال تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی و جلوگیری از خام فروشی در کشور است و در این راستا نیازمند همکاری و مشارکت فعالان این حوزه هستیم.

لزوم تولید محصولات پتروشیمی با فناوری بالا

دبیر ستاد فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته، توسعه و تجاری‌سازی فناوری‌های تولید محصولات پتروشیمی با ارزش افزوده بالا را از برنامه‌های محوری این ستاد برشمرد.

وی تکیه بر توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و به‌کارگیری فناوری‌های پیشرفته را سبب تولید محصولات نهایی و میانی متنوعی از متانول دانست و گفت: این محصولات ارزش افزوده بسیار بالایی دارند و نیاز کشور را نیز تأمین می‌کنند.

به گفته میلانی، ستاد مواد علاوه بر کمک‌های مالی با اتصال زنجیره تأمین و ایجاد ارتباط میان شرکت‌های فناور با صنایع پتروشیمی، زمینه توسعه صنایع پایین‌دستی و جذب سرمایه‌گذاری در این حوزه را فراهم خواهد کرد.منبع : مهر نیوز

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی کیانا انرژی آماده پاسخگویی به شما می باشد. لطفا پیام خود را بنویسید و بر روی دکمه ارسال کلیلک کنید.
👋 پشتیبانی آنلاین از طریق واتساپ.