خبر خوب برای پالایشی های بورس/ افزایش نرخ دلارخبر خوب برای پالایشی های بورس/ افزایش نرخ دلار

نرخ دلار محاسباتی قیمت پایه فرآورده‌های نفتی از ۲۸۵۰۰ به ۳۷۹۶۳ تومان افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، نرخ دلار محاسبه قیمت پایه محصولات پالایشی و پتروشیمی به ۳۷,۹۶۳ تومان افزایش پیدا کرد که خبر خوبی برای بازار محسوب می‌شود.

نرخ ارز قیمت پایه محصولات در صنایع به نرخ ارز واقعی در بازار آزاد نزدیک تر خواهد شد که اتفاق بسیار خوبی برای بازار هست و درست مشابه اتفاقی است که در سال ۹۷ و بعد از شکست خوردن نرخ ۴,۲۰۰ تومان جهانگیری اتفاق افتاد.

خبر خوب برای پالایشی ها و پتروشیمی های بورس/ افزایش نرخ دلار

سینا سلیمانی کارشناس بازار سرمایه در این باره نوشت: نکته مهم این هست که بطور کلی این رشد نرخ دلار باعث رشد قابل توجه فروش شرکت‌ها می‌شود و حتی با وجود اینکه ممکن است در برخی شرکت‌ها به دلیل رشد بهای تمام شده، باعث کاهش حاشیه سود شود، اما به دلیل رشد قابل توجه فروش، سود ریالی شرکت‌ها افزایش خواهد یافت.

تأثیر دیگر این موضوع، تأثیر بر موجودی مواد در صنعت پالایشی هست. پالایشگاه‌ها قبلاً با نرخ ۲۸,۵۰۰ تومان موجودی خود را منعکس می‌کردند که با رشد نرخ دلار به ۳۸,۰۰۰ تومان، باید اثر این تغییر را در رقم موجودی آنها محاسبه کرد.

با این خبر احتمال می‌رود، فردا بازار سرمایه با یک وضعیت مثبت در نمادهای پالایشی مواجه شود و اگر پالایشی‌ها در این زمان بتوانند لیدری بازار سرمایه را بر عهده بگیرند باید منتظر حرکت شاخص کل با حرکت پالایشی‌ها بود.منبع : مهر نیوز

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی کیانا انرژی آماده پاسخگویی به شما می باشد. لطفا پیام خود را بنویسید و بر روی دکمه ارسال کلیلک کنید.
👋 پشتیبانی آنلاین از طریق واتساپ.