سفال کشف شده در محوطه پتروشیمی مازندران ارزش بالای تاریخی ندارد سفال کشف شده در محوطه پتروشیمی مازندران ارزش بالای تاریخی ندارد

ساری- معاون میراث اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: سفال کشف شده در محوطه پتروشیمی مازندران ارزش تاریخی چندانی ندارد و مربوط دوره ای از صفوی است.

مهدی عابدینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پیمایش ۹۲ هکتار از عرصه‌های مرتعی واگذارشده برای اجرای پتروشیمی مازندران گفت: به اتفاق دو نفر از باستان شناسان و یگان حفاظت میراث فرهنگی روز پنجشنبه، محوطه ۹۲ هکتاری عرصه‌های واگذار شده به پتروشیمی مازندران را پیمایش کردیم.

وی افزود: در این پیمایش یک آثاری ضعیف از تک دوره صفوی مواجه شدیم و با توجه به این که آن دوره با پیش روی دریای خزر روبرو بودیم و این منطقه به عنوان بارانداز و نقطه اتصال دریا و شهر اشرف مورد توجه بوده است و آثار کشف شده سفالی ارزش تاریخی چندانی ندارد.

وی با عنوان این که آثار معماری خاصی را در منطقه و محل اجرای پروژه مشاهده نکردیم، گفت: از نظر میراث فرهنگی مشکلی برای اجرای پروژه وجود ندارد اما با این حال مقرر شد هر زمانی که پتروشیمی بخواهد پروژه را اجرا کند باید با هماهنگی میراث فرهنگی عملیات را آغاز کند.

به گزارش مهر، پروژه پتروشیمی مازندران از مصوبات دولت قبلی است و تاکنون حاشیه‌هایی از جمله مسائل زیست محیطی درپی داشته است.منبع : مهر نیوز

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی کیانا انرژی آماده پاسخگویی به شما می باشد. لطفا پیام خود را بنویسید و بر روی دکمه ارسال کلیلک کنید.
👋 پشتیبانی آنلاین از طریق واتساپ.