مشکل پتروشیمی گلستان رفع شدمشکل پتروشیمی گلستان رفع شد

گرگان- استاندار گلستان گفت: با واریز سهم سرمایه یک هلدینگ، این شرکت سهامدار پتروشیمی گلستان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمد زنگانه ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: حل مشکل پروژه پتروشیمی گلستان به عنوان مطالبه ۱۸ ساله مردم استان از همان ابتدا به صورت ویژه در دستور کار دولت قرار گرفت.

استاندار گلستان افزود: رسیدن این پروژه و گره‌گشایی از انتظار ۱۸ ساله مردم استان در یک ماراتن ۱۸ ماهه و با کار کارشناسی و پیگیری‌های شبانه‌روزه به صورت تخصصی و جدی پیگیری و امروز به طور کامل محقق شد.

وی گفت: بدون شک این مشکل بدون مشارکت نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه، حل نمی‌شد.

زنگانه ادامه داد: مرحله اول و مهم احیای این پروژه، حل مشکلات حقوقی و رفع موانع اجرایی پروژه بود که با تلاش دولت، همراهی بسیار خوب دستگاه قضائی و پیگیری و حمایت‌های نماینده ولی‌فقیه درگلستان و مجمع نمایندگان استان به نتیجه رسید.

استاندار گلستان با تقدیر از وزیر اقتصادی و دارایی در راستای همکاری‌ها و تلاش‌های مجدانه برای به ثمر نشستن فعالیت‌ها برای این پروژه تصریح کرد: با ورود یک هلدینگ به پروژه پتروشیمی گلستان یک گام بزرگ در مرحله اول برای به نتیجه رسیدن پروژه انجام شد.

زنگانه گفت: با ورود یک هلدینگ به پروژه پتروشیمی گلستان بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام و دو هزار شغل مستقیم و سه هزار شغل غیرمستقیم ایجاد خواهد شد که به عنوان بزرگترین سرمایه‌گذاری تاریخ استان گلستان محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: امروز یک هلدینگ سهم سرمایه نقدی خود در خصوص پتروشیمی گلستان را واریز کرد و رسماً به عنوان سهامداری بزرگ وارد چرخه فعالیت در پروژه پتروشیمی گلستان شده است.

زنگانه اظهار کرد: با واریز سهم سرمایه یک هلدینگ، فاز اول رفع مشکل این پروژه پایان یافت و قول دولت و دستور ویژه رئیس جمهور در خصوص این انتظار مردمی به صورت کامل عملیاتی شد.

گفتنی است، با این سرمایه‌گذاری درصد افزایش سرمایه ۹۵۷ درصد خواهد بود که سرمایه ثبتی شرکت از ۴۷.۳ میلیارد تومان به ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

همچنین سهامداران این پروژه در قبال افزایش سرمایه به ازای هر سهم تعداد سه سهم جایزه دریافت خواهند کرد.منبع : مهر نیوز

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی کیانا انرژی آماده پاسخگویی به شما می باشد. لطفا پیام خود را بنویسید و بر روی دکمه ارسال کلیلک کنید.
👋 پشتیبانی آنلاین از طریق واتساپ.