نقش راهبردی پدافند غیرعامل درتوسعه صنعت پتروشیمی مؤثر و حیاتی استنقش راهبردی پدافند غیرعامل درتوسعه صنعت پتروشیمی مؤثر و حیاتی است

شاهمیرزایی گفت: پدافند غیرعامل و مدیریت بحران برای حفظ قابلیت‌ها، توانمندی و مصون‌سازی سرمایه‌ها و دارایی‌های صنعت نفت در برابر تهدیدها مؤثر و حیاتی است.

به گزارش کیانا انرژی به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مرتضی شاهمیرزایی روز دوشنبه (۹ مردادماه) در نخستین نشست تدوین نظام جامع پدافند غیرعامل صنعت با تأکید بر لزوم نهادینه شدن دستورعمل‌های پدافند غیرعامل در تمام بخش‌های صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی اظهار کرد: نظام جامع پدافند غیرعامل صنعت نفت با محوریت شرکت ملی صنایع پتروشیمی که با همکاری سایر ارکان صنعت نفت تدوین می‌شود می‌تواند به ایجاد یک گفتمان واحد در پدافند غیرعامل منجر شود.

وی با بیان اینکه توسعه پتروشیمی در سال‌های آتی به تحول در صنعت نفت منجر خواهد شد و نفت و گاز با تبدیل به محصولات نهایی روند خام‌فروشی را کاهش می‌دهد، گفت: تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتر به متنوع‌تر شدن سبد محصولات پتروشیمی منجر خواهد شد و در این مسیر نقش پدافند غیرعامل تعیین‌کننده خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: تدوین نظام جامع پدافند غیرعامل صنعت نفت می‌تواند به‌عنوان الگویی برای سایر صنایع بزرگ کشور در بحث پدافند غیرعامل استفاده شود.

شاهمیرزایی ادامه داد: استفاده از دانش و فناوری روز جهان و تجربه‌های موفق موجود در وزارتخانه‌ها و شرکت‌های بزرگ کشور در تدوین نظام جامع پدافند غیرعامل صنعت نفت می‌تواند قابل استفاده باشد.

وی به نقش تأثیرگذار پدافند غیرعامل در توسعه هاب‌های جدید پتروشیمی اشاره کرد و گفت: در این مناطق تمام جوانب از سوی هلدینگ‌ها و شرکت‌های پتروشیمی در مسیر ساخت طرح‌ها باید مورد توجه قرار گیرد و شرکت ملی صنایع پتروشیمی آماده هرگونه همکاری و حمایت لازم است.

استفاده از توانمندی نخبگان در تدوین نظام جامع پدافند غیرعامل صنعت نفت

وحیدرضا زیدی‌فرد، معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت نیز در این نشست با اشاره به عملکرد مطلوب، همچنین وجود ظرفیت‌های بسیار مطلوب در مدیریت اچ‌اس‌ای شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: باید از دستاوردها و تجربه‌های موجود برای تدوین نظام جامع پدافند غیرعامل صنعت نفت به بهترین شکل بهره برد تا نتایج کامل‌تر و جامعی تحقق یابد.

وی افزود: کارگروه تشکیل‌شده برای تدوین این نظام‌نامه، همگی از نخبگان و برترین‌های پدافند غیرعامل کشور هستند و با استفاده از این جمع متخصص و کارآمد می‌توان سندی کاربردی را تدوین و نهایی کرد.

نخستین نشست تدوین نظام جامع پدافند غیرعامل صنعت نفت با حضور مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، وحیدرضا زیدی‌فرد معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت و علی‌اصغر حق‌بین مدیرکل پدافند غیرعامل مدیریت بحران وزارت نفت برگزار شد.منبع : مهر نیوز

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی کیانا انرژی آماده پاسخگویی به شما می باشد. لطفا پیام خود را بنویسید و بر روی دکمه ارسال کلیلک کنید.
👋 پشتیبانی آنلاین از طریق واتساپ.