جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

گام‌های اساسی صنایع پتروشیمی در مدیریت کربنگام‌های اساسی صنایع پتروشیمی در مدیریت کربن

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پتروشیمی صنعتی سازگار با محیط زیست است و اقدام‌های مختلفی با هدف صیانت از محیط زیست به‌ویژه در مدیریت کربن در این صنعت انجام شده است.

به گزارش کیانا انرژی به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مرتضی شاهمیرزایی در نشست جمع‌بندی «برنامه‌های پروژه کلان مدیریت راهبردی کربن» با تأکید بر لزوم توجه پتروشیمی‌ها به رعایت اصول محیط زیستی اظهار کرد: اقدام‌های انجام شده برای تدوین راهبرد مدیریت کربن در صنعت پتروشیمی نشان از عزم این صنعت برای صیانت از محیط زیست دارد.

وی افزود: در ساخت طرح‌های نو، پیوست‌های محیط زیست در نظر گرفته شده است و رعایت موارد ابلاغی از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست، نظارت و رصد می‌شود.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه شرکت‌های پتروشیمی، پروژه‌هایی را به‌منظور حفاظت محیط زیست تعریف و در دست اجرا دارند، گفت: به عنوان نمونه، طرح پتروشیمی همت در عسلویه می‌تواند نقش مؤثری را برای کاهش آلایندگی‌ها داشته باشد.

شاهمیرزایی با اشاره به بهره‌برداری از طرح NGL۳۲۰۰ (پالایشگاه گاز هویزه خلیج فارس) به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای صیانت از محیط زیست در صنعت پتروشیمی، یادآور شد: طرح ان‌جی‌ال ۳۱۰۰ دهلران نیز به‌زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی با بیان اینکه با همکاری شرکت ملی نفت ایران و هلدینگ‌های پتروشیمی کاهش قابل‌توجه سوختن گازهای همراه نفت را شاهد هستیم، گفت: همه باید کمک کنند تا مدیریت کاهش کربن با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، محقق شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: همه طرح‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی با محوریت مدیریت اچ‌اس‌ائی شرکت ملی صنایع پتروشیمی باید برای مدیریت کربن در صنعت پتروشیمی همکاری کنند.

شاهمیرزایی ادامه داد: مدیریت اچ‌اس‌ائی شرکت ملی صنایع پتروشیمی آماده هرگونه همکاری و حمایت از پتروشیمی‌ها برای حفظ محیط زیست است و واحدهای اچ‌اس‌ائی شرکت‌ها با جدیت باید فعالیت‌های محیط زیستی را مورد توجه قرار دهند.منبع : مهر نیوز

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی کیانا انرژی آماده پاسخگویی به شما می باشد. لطفا پیام خود را بنویسید و بر روی دکمه ارسال کلیلک کنید.
👋 پشتیبانی آنلاین از طریق واتساپ.