جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

یادگار ابراهیم درایستگاه نتیجه/پتروشیمی گلستان قله‌ای برای پیشرفتیادگار ابراهیم درایستگاه نتیجه/پتروشیمی گلستان قله‌ای برای پیشرفت

گرگان- استاندار گلستان از عقد قرارداد اجرایی پروژه پتروشیمی گلستان خبر داد و گفت: این پروژه به عنوان بن‌بست‌شکنی شهید رئیسی در زمان مقرر به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش کیانا انرژی، علی‌محمد زنگانه در مراسم عقد قرارداد اجرای پروژه پتروشیمی گلستان (انعقاد قرارداد epcc احداث واحدهای آمونیاک و اوره طرح) اظهار کرد: پس از ۳۱ ماه تلاش دولت سیزدهم و دستور قاطع رئیس جمهور شهید، همراهی و همکاری دستگاه‌های مرتبط، عملیات اجرایی پتروشیمی گلستان به‌ایستگاه پایانی رسید.

وی با اشاره به اقدامات ۳۱ ماهه انجام شده برای حل مشکلات این پروژه، ادامه داد: این پروژه که از سال ۱۳۸۵ با بیش از ۹۰ هزار سهامدار بلاتکلیف مانده بود، به نقطه نهایی و نتیجه بخش رسیده است.

استاندار گلستان گفت: تاکنون اقدامات متعددی از جمله رفع مسائل حقوقی، مهندسی و اجرایی و مطالبات قراردادی متعدد در دستور کار قرار گرفت که پیگیری بی‌وقفه برای حل این مشکلات انجام شد و در بهمن ماه سال ۱۴۰۱ با دستور رئیس جمهور شهید آیت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی و افزایش سرمایه پتروشیمی گلستان، پروژه در فاز جدیدی قرار گرفت.

زنگانه افزود: پس از حل مسائل و دغدغه‌های اصلی سرمایه‌گذار از جمله تأمین و تخفیف خوراک و گاز پتروشیمی، تأمین آب و برق و خوراک مورد نیاز و اجرای بخش مهندسی پروژه، مقدمات لازم برای اجرای پروژه فراهم شد.

وی گفت: امروز با امضای قرارداد پیمانکاری، پروژه در ایستگاه پایانی فاز آغاز عملیات اجرایی قرار گرفت.منبع : مهر نیوز

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی کیانا انرژی آماده پاسخگویی به شما می باشد. لطفا پیام خود را بنویسید و بر روی دکمه ارسال کلیلک کنید.
👋 پشتیبانی آنلاین از طریق واتساپ.