۵۲۰۰ نفر در پروژه‌های نفت و گاز ایلام مشغول به کار شدند۵۲۰۰ نفر در پروژه‌های نفت و گاز ایلام مشغول به کار شدند

ایلام-استاندار ایلام گفت: سال گذشته پنج هزار و ۲۰۰ نفر در پروژه های نفت و گاز ایلام مشغول به کار شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن بهرام‌نیا ظهر روز جمعه در نشست بررسی مشکلات پتروشیمی دهلران اظهار داشت: تا قبل از استقرار دولت سیزدهم پروژه‌ پتروشیمی دهلران ۱۲ درصد پیشرفت داشته که در این دولت پیشرفت آن به ۵۰ درصد رسیده است و این نشان از کار جهادی دارد.

وی افزود: در این برنامه ضمن نشست با مدیران شرکت با کارگران پروژه و نمایندگان کارگران ملاقات داشتیم و صحبت‌های آنان را در خصوص پیشرفت پروژه و مشکلات آن شنیدیم که این مشکلات نه تنها دغدغه کارگران این مجموعه، بلکه دغدغه همه مسئولان استانی و مردم استان و دهلران است.

استاندار ایلام ادامه داد: در این جلسه که عضو هیئت مدیره‌پتروشیمی و مدیران پتروشیمی دهلران حضور داشتند، چند نفر از نمایندگان کارگران در این جلسه، مطالب خود را بیان کردند. در این نشست همچنین به‌صورت تلفنی با حمیدی مدیر عامل پتروشیمی دهلران برای رفع دغدغه کارگران و مردم تماس برقرار شد و موضوع تعدیل و بیکاری جمعی از پرسنل زحمت‌کش و کارگران این مجموعه با وی در میان گذاشته شد که قول مساعد داد که این مشکلات در اسرع وقت برطرف شود.

دهرام‌نیا اظهار کرد: خروجی و ماحصل این پیگیری‌ها این بود که کارگران عزیز به کار خود مشغول شوند و اگر مدت زمانی هم بیکار شوند، حقوق آن‌ها پرداخت شود و نهایت سعی و تلاش بر بازگشت کارگران است و اگر امکان جذب عده‌ای به هر دلیلی فعلاً فراهم نباشد، حقوق و مزایای آنها پرداخت شود و این باید مقطعی باشد و باید به کار خود برگردند.

استاندار ایلام تصریح کرد: در مواقعی ممکن است افزایش کارگر با توجه به راندمان کار نیاز باشد و در مقطعی هم ممکن است کاهش کارگر داشته باشند که طبیعی است.

وی به مشکلات پیش آمده در خصوص ال‌سی برای پروژه‌ی پتروشیمی دهلران اشاره کرد و افزود: این مشکلات مربوط به بانک مرکزی است که قرار بوده به‌صورت حواله‌ای خرید تجهیزات از کشورهای اروپایی انجام گیرد اما بنا به هر دلیل بانک مرکزی نپذیرفته و باید از طریق ال‌سی انجام شود که این موضوع زمان‌بر شده و در مجموع این وعده را از قول مدیر عامل پتروشیمی دهلران و مدیرعامل پتروپالایش می‌دهیم که کارگران به کار خود مشغول شوند و اگر فاصله‌ای در برگشت به کار آن‌ها حاصل شد تا زمان برگشت مجدد، حقوق و مزایای آن‌ها پرداخت شود.

بهرام‌نیا با تقدیر از پیگیری امام‌جمعه و فرماندار ویژه دهلران برای دغدغه‌ی کارگران، افزود: پیگیری‌ها از چند روز پیش و از طریق تماس با عبدالحسین بیات مدیرعامل صندوق بازنشستگی نفت و حمیدی مدیرعامل پروژه پتروشیمی دهلران انجام شد و قول دادند که مشکل حل شود اما با توجه به نگرانی‌های کارگران، شخصاً به محل پروژه آمدم و بی‌شک پیگیر مشکلات هستم.

نماینده عالی دولت در استان به اشتغال شرکت‌های نفت، گاز و پتروشیمی در استان اشاره و بیان داشت: سال گذشته پنج هزار و ۲۰۰ شغل از سهم ۱۷ هزار نفری اشتغال استان در حوزه‌ی نفت و گاز و پتروشیمی در استان بوده که جای قدردانی دارد.

استاندار ایلام با قول این وعده که هفته آینده از طریق معاون‌اول رئیس‌جمهور و وزیر کشور، رفع مشکل پتروشیمی دهلران را پیگیری می‌کند، خاطرنشان کرد: ما مسایل توسعه‌ای و مدیریتی در نظر داریم و به فکر ایجاد صنایع پائین‌دستی پتروشیمی هستیم و در استان ایلام اگر چنان‌چه ظرفیت‌های نفت و گاز را بالفعل کنیم هدف‌گذاری پارس غربی محقق خواهد شد.منبع : مهر نیوز

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی کیانا انرژی آماده پاسخگویی به شما می باشد. لطفا پیام خود را بنویسید و بر روی دکمه ارسال کلیلک کنید.
👋 پشتیبانی آنلاین از طریق واتساپ.